برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش ماشینی 1500 شانه کاشان

فرش 1500 شانه کاشان

شهر کاشان با سابقه ای طولانی در حوزه ی صنایع نساجی به ویژه بافت فرش ، امروزه یکی از پیشتازان در حوزه ی طراحی و تولید فرش ماشینی می باشد .  فرش 1500 شانه کاشان ، از جمله جدیدترین بافته های این مجموعه بافندگی می باشد که توسط دستگاه های پیشرفته با جدید ترین تکنولوژی روز دنیا ، تولید می شود . بافت  فرش با 1500 شانه برای اولین بار توسط کارخانه فرش قیطران و کارخانه فرش خاطره کویر ، در قطب تولید فرش ماشینی دنیا ، کاشان ، صورت گرفت و در نمایشگاه شهر فرش در سال 1396 رونمایی شد .

ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه کاشان
به تعداد گره ها در یک متر از عرض فرش ، شانه فرش  و به تعداد گره ها در یک متر از طول فرش ، تراکم فرش ، گویند . با این تعریف فرش 1500 شانه با تراکم 4500 ، دارای 1500 گره در یک متر از عرض و 4500 گره در یک متر از طول است .
رویای صنعت نساجی در حوزه ی فرش ، بافت فرش هایی ماشینی با زیبایی و ظرافت فرش دستباف است . در بافت فرش ماشینی 1500 شانه ، ظریف ترین نمره نخ ( نخ با نمره 36 ) به کار می رود که باعث ایجاد ظرافتی چشم نواز در انواع طرح های مختلف این نوع فرش شده است به طوریکه بسیاری فرش 1500 شانه را قابل رقابت با فرش دستباف می دانند . همچنین تراکم بالای این نوع فرش ها باعث شده بافتی نرم و لطیف داشته و برای تابلو فرش بسیار مناسب باشند .
از جمله ویژگی های فرش1500 شانه ، تراکم بسیار بالای آن است که باعث می شود ، طرح های فرش در هم پیچیده شده و به سادگی قابل تشخیص نباشد ، به همین دلیل در بافت فرش 1500 شانه باید از نخ هایی با حداکثر ظرافت استفاده شود ، همچنین ارتفاع نخ خاب در این نوع فرش ها باید بسیار کوتاه باشد تا طرح فرش بهتر دیده شود ، برای این منظور بعد از تکمیل بافت فرش 1500 شانه در قسمت آهار با استفاده از دستگاه شیرینگ ، خاب فرش را بسیار کوتاه می کنند . دستگاهی که برای  بافت فرش 1500 شانه به کار می رود ، ساخت کمپانی وندوویل بوده و  HCIX3   نام دارد . برای بافت فرش 1500 شانه از نخ  خاب صد در صد آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود ، نخ اکریلیک بهترین نوع نخ در زمینه ی بافت فرش ماشینی می باشد که طی فرایند هیت ست ، با گذر از تونل بخار و گرما ، پرزدهی آن از بین رفته و مقاومت سایشی آن افزایش می یابد . از جمله ویژگی های الیاف اکریلیک هیت ست شده ، می توان به رنگ پذیری بالا و  عدم تغییر رنگ در اثر شستشو اشاره کرد .


مزایا و معایب فرش ماشینی 1500 شانه

از جمله مزایای این نوع فرش ماشینی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
ظرافت و لطافت زیاد این نوع فرش ، به آن جلوه ای شبیه فرش دستباف می دهد به طوریکه از فرش 1500 شانه به عنوان فرش لوکس یاد می شود و لذا انتخابی مناسب  برای مشکل پسندان خواهد بود .
استقبال خوب صورت گرفته از آن باعث شده این نوع فرش در طرح ها و ابعاد متخلف فرش 6 متری 1500 شانه ، فرش 9 متری 1500 شانه و فرش 12 متری 1500 شانه در طرح های مختلف در مجموعه بافندگی فرش کاشان ، تولید شده و به بازار عرضه شود .
از انجا که تولید فرش ، مانند تولید سایر محصولات ،  باید طبق استاندارد هایی تعریف شده صورت گیرد ، وزن فرش نباید از محدوده ای بیشتر باشد . وجود گره های زیاد در طول و عرض فرش 1500 شانه ، باعث زیاد شدن وزن آن می شود . تولید کنندگان برای رعایت اصول استاندارد وزن فرش ، خاب آن را کم می کنند و لذا از جمله معایب فرش ماشینی 1500 شانه می توان به ارتفاع نخ خاب پایین آن نسبت به فرش های 700 شانه ، 1000 و 1200 شانه اشاره کرد که باعث شده این نوع فرش ها نازک بوده و برای استفاده در کف پوش منازل مناسب نباشند .
همچنین از جمله معایب فرش 1500 شانه می توان به قیمت بالای این نوع فرش بخاطر تعداد شانه و تراکم بالا نسبت به سایر فرش ها اشاره کرد .

گروه تجاری فرش کاشان با مدیریتی مجرب و سابقه ای طولانی در حوزه عرضه انواع فرش ماشینی کاشان ، در کنار فروش سایر انواع فرش ، فرش 1500 شانه مرغوب با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت را در سایت خود به فروش می رساند . 
خریداران عزیز میتوانند ضمن مراجعه به سایت گروه تجاری فرش کاشان و مشاهده ی انواع محصولات ، در کوتاه ترین زمان ممکن انتخاب و خرید خود را انجام داده و بدون صرف هزینه ی حمل بار ، فرش مورد نظر خود را با ارسال رایگان و با قیمت درب کارخانه ، درب منزل تحویل بگیرند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  فرش ماشینی تقلبی نخرید
•  صادرات فرش ماشینی ایرانی به سایر کشورها
•  در فرش های ماشینی از چند رنگ استفاده می شود؟
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه