برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۷/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» خصوصیات فرش ماشینی کاشان

خرید فرش ارزان قیمت کاشان

خصوصیات فرش ماشینی کاشان

فرش جزء لوازم اصلی و تاثیرگزار در منزل است که به عنوان یکی از لوکس‌ترین لوازم منزل برای تزئین می‌باشد . فرش کاشان از گذشته‌های دور با فرش دستباف و امروزه با فرش ماشینی همواره مورد زبانزد عموم بوده است. فرش ماشینی کاشان به نسبت فرش های دستباف از قیمت کمتری برخوردار می باشند . طرح و رنگ فرش های ماشینی کاشان به توجه به قیمت ایده آل بسیار مناسب است .
فرش های ماشینی در انواع فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه در طرح و رنگ متنوع تولید و عرضه می شود .
 فرش های ماشینی کاشان در تراکم های متنوع از جمله 2550 تا 3600 بافته می شوند . فرش ماشینی کاشان در قالب فرش کلاسیک، فرش کودک، فرش فانتزی، فرش کلاریس و ... تولید می‌شود که برای هر دکوراسیونی مناسب می باشد .
 
فرش های 1200 شانه از دسته فرش هایی است که مورد توجه همگان قرار گرفته است . فرش ماشینی 1200 شانه از جمله فرش هایی می باشد که شباهت بسیار زیادی به فرش دستباف دارد .ریز بافت بودن فرش ماشینی 1200 شانه باعث شده که بسیار شبیه به فرش دستباف باشد . فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم بیشتری نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه دارد. در نتیجه فرش ۱۲۰۰ شانه از فرش های دیگر سفت تر است.

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه قیمت پایین تری نسبت به ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه دارد . در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری که تراکم ۲۵۵۰ دارد ، تعداد گره ها ۷٫۱۴۰٫۰۰۰ است . در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه نمره نخ فرش ۱۸ سه لا است . ضخامت فرش ماشینی 700 شانه از دیگر فرش های ماشینی کاشان می باشد .

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک
به طورکلی فرش ماشینی باید با درجه کیفی بالای sتولید شود تا هیچ گونه ایرادی به آن وارد نشود . در بافت فرش ماشینی و در نقشه نباید تکرار سیلندر وجود داشته باشد .
در برخی از فرش های ماشینی به دلیل استفاده از ماشین آلات قدیمی و بی کیفیت سیلندر ممکن است به ازای یکبار چندین مرتبه بچرخد و نقشه پیش نرود، در این مواقع معمولا همان طرح تکرار می شود . در فرش ماشینی درجه یک نباید از نخ های معمولی استفاده شود و به همین دلیل از نخ های هیت ست شده استفاده می کنند که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و به نسبت نخ های معمولی حداقل پرز دهی رادارد و قالی بافته شده با الیاف هیت ست در زیر دست یکنواخت و نرم می باشد .
فرش های ماشینی درجه یک با ابعاد استاندارد تولید می شوند و ابعاد استفاده شده نباید از بیش از 5% اختلاف سایز داشته باشند .
در آهار فرش ماشینی باید از اندازه آهار استاندارد استفاده می شود زیرا به کار گیری بیش از حد باعث عیب و خراب شدن قالی می شود .
ارتفاع خاب قالی بیشتر یا کمتر از 10% باشد زیرا موجب کاهش مرغوبیت آن ها می شود .
در فرش ماشینی درجه یک وصله پارگی و وصله وجود ندارد .
ریشه های قالی ها باید در جای تعیین شده قرار بگیرنداین ریشه ها باید طول و فاصله مشخص و در یک راستا باشند
شیرینگ یا پرداخت فرش های ماشینی باید به درستی انجام گیرد زیرا ممکن است قالی راه راه به نظر برسد و در محل های مختلف پرزها کوتاه بلند گرفته شود .
هیچ جای خالی نباید به روی فرش دیده شود، وقتی که نخ خاب منجر به پارگی شده باشد و مسئول دستگاه متوجه این موضوع نشود و دستگاه به کار خود ادامه دهد این مشکل ایجاد می شود .
دو رنگی یا چند رنگی یکی از مواردی است که نباید به وجود آید، این اختلاف رنگ احتمال دارد به دلیل بکارگیری شیدهای متفاوت 1 رنگ به وجود آید.
هنگامی که تعدادی هارنیش مانع حرکت شوند یا به اصطلاح گیر کند قسمت کوچکی از فرش فاقد خاب می شوند و معمولا به این اتفاق قفسه بافی گفته می شود که در فرش های با کیفیت دیده نمی شود.

فرش ماشینی درجه یک کاشان از لحاظ الیاف
 الیاف اکریلیک هم دارای سطوح کیفی متفاوتی هستند و تنها الیافی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند می‌توانند فرش‌هایی با بالاترین درجه کیفیت و طول عمر بالا را نتیجه دهند. الیاف کم کیفیت، پرزدهی زیادی دارند و از دوام و طول عمر کمتری نسبت به الیاف با درجه کیفی بالا برخوردارند. قیمت فرش هم تا حد زیادی به جنس الیاف آن بستگی دارد
عمر فرش ماشینی به عواملی چون جنس نخ تار و پود و نخ خاب فرش بستگی دارد .
در این میان الیاف اکرولیک و پشم از بهترین الیاف می باشند . فرش های بافته شده با این الیاف به مدت طولانی 30 سال قابل نگهداری است .
در برخی از فرش های ماشینی از الیاف پلی استر و پلی پروپلین استفاده می شود . این گونه از فرش های ماشینی کاشان  برای مکان های پررفت و امد مناسب نیستند .
فرش های بافته شده با الیاف اکرولیک و پلی استر فیلامنت دارای دوام متوسطی هستند که بیشتر برای طرح های فرش مدرن و گل برجسته استفاده می شوند .
برای دوام بیشتر این الیاف از فرایند هیت ست کمک گرفته شده است . فرش های با الیاف اکرولیک هیت ست برای مکان های پررفت و آمد بهترین گزینه می باشند زیرا دارای دوام بالایی هستند .
فرش های که با الیاف اولفین بافته می شوند دربرابر رطوبت مقاوم می باشند و به سادگی تمیز می شوند .

ویژگیهای الیاف اکرولیک فرش کاشان
 پفکی شدن نخ و بالک بیشتر و در نتیجه کاهش میزان نخ مصرفی و پوشش بهتر فرش ، کاهش پرز دهی ، پارگی کمتر رنگ در حین بافندگی ، مقاوت بیشتر در مقابل حرارت ،  قابلیت شستشوی بدون تغییر رنگ ، مقاوت بیشتر در مقابل جذب نشدن گرد و خاک به فرش ، فرش اکرولیک بدون بو ، مقاومت بسیار بالا در برابر حرارتهای غیر مستقیم ، فرش اکریلیک دارای عمر طولانی‌تر و با دوام‌تر ، فرش اکرولیک دارای ثبات نوری، شستشو و سایشی می باشد .

انواع فرش ماشینی کاشان از لحاظ شانه و تراکم
منظور از تراکم فرش تعداد گره‌های رنگ بافته شده در فرش می‌باشد. هر فرش دارای دونوع تراکم است، تراکم عرضی و تراکم طولی .
تراکم عرضی فرش را شانه آن می‌گویند. شانه فرش عموما برحسب تعداد گره رنگ در هر متر حساب شده و عامل اصلی تعیین قیمت فرش به شمار می‌رود چراکه با بیشتر شدن آن نقش‌ها ظریف‌تر می‌شوند هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ارزش بیشتری پیدا می‌کند و قیمت آن بالاتر می‌رود .
بر همین اساس در حال حاضر گرانترین فرش های ماشینی کشور فرش های 1200 شانه هستند و فرش‌های 1000 شانه، فرش 700 شانه و فرش 500 شانه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.
از لحاظ تفاوت ظاهری فرش های با تراکم بالا یعنی 1000 و 1200 شانه دارای ظرافت، لطافت، انعطاف پذیری و زیبایی بیشتری هستند اما قطر  (ارتفاع نخ خاب) کمتری نسبت به فرش های 700 شانه و فرش 500 شانه دارند. به عبارت دیگر فرش های 700 شانه و 500 شانه نرمتر هستند و وزن کمتری هم نسبت به فرش های 1000 و 1200 شانه دارند.

عرضه فرش با قیمت کارخانه، تضمین اصالت در ضمانت نامه، پرداخت در منزل و ارسال رایگان از دیگر مزایای خرید فرش ماشینی کاشان است . فرش کاشان با بالاترین کیفیت در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به فروش می رسد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش دستبافت کرک
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  فرش ماشینی اصیل تبریز چه نوع فرشی است ؟
•  برطرف کردن گودی و شکستگی فرش بعد از شستن فرش
•  همه چیز در مورد جنس نخ پود فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه