برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش ماشینی پلی پروپیلن

فرش های ماشینی پروپیلن

الیاف پلی پروپیلن اولین بار در ایتالیا تولید شده است و به دلیل ویژگی ها و کاربرد هایی که این الیافت دارد در تولید محصولات متنوع و زیادی مورد استفاده قرار می گیرد . شکل الیاف و نخ های نواری دو شکل مدل لیف هستند که ساخته و تولید می شوند . مهم ترین دلیلی که موجب شده این محصول در صنایع مختلف مورد استقاده قرار بگیرد هزینه آن است که قیمتی بسیار پایین تر از الیاف های مصنوعی دیگر دارد.
فرش‌های ماشینی اکریلیک ، فرش‌های ماشینی پشمی ، فرش‌های ماشینی پلی استر و فرش‌های پلی ‌پروپیلن (از خانواده پلی الفین ها ) چهار گروه از محصولاتی هستند که از لحاظ الیاف باهم متفاوت هستند .
فرش پلی پروپیلن از لحاظ ظاهری شبیه به فرش اکریلیک می باشد و شما می توانید محصولی شبیه با فرش اکریلیک اما در قیمتی مناسب و ارزان تر خریداری کنید.
در تولید هر فرشی از سه نوع نخ استفاده می شود که عبارت اند از : نخ پرز،نخ تار ، نخ پود

نخ پرز یا نخ خاب فرش :

نام دیگر نخ پرز ، نخ خاب می باشد جهت بافت گره های رنگ این نوع نخ مورد استفاده قرار می گیرد که به این حالت است که به دور نخ پود به صورت گره و یا به شکل u قرار می گیرد که دارای چندین  نوع می  باشد که عبارت اند از :
1-     نخ اکریلیک
2-    مخلوط نخ اکریلیک با نخ پلی پروییلن: که به صورت مخلوطی از این الیاف این دو ریسیده می شود .
3-    صدردصد پلی پروییلن
4-    پلی استر یا ابریشم مصنوعی
نخ تارفرش :
این نوع نخ به صورت نخ پنبه پلی استر ریسیده می شود ، برای این که فرش از زیبایی بالایی برخوردار باشد و همچنین دوام بیشتری داشته باشد کیفیت الیاف مصرفی و نوع ریس آن عامل بسیار مهم و ضروری است .

 نخ پود:
در فرش های پشمی و اکریلیکی 100 درصد پنبه مورد استفاده قرار می گیرد.
اما همانطور که می دانیم نخ پرز عامل مهم و تعیین کننده کیفیت و عمر  فرش است که از جنس اکریلیک ، پلی پروپیلن و یا مخلوطی از این دو می باشد.

ویژگی های فرش های پلی پروپیلن
1-     رطوبت کمتری به خود جذب می کند
2-    نسبت به سایر فرش ها که در معرض نور خورشید آسیب می بینند به دلیل کیفیت بالایی که دارد کمتر آسیب می بیند .
3-    کیفیت سازگار و مناسبی با پوست بدن انسان دارد و مشکلی بهداشتی را در فرش های ماشینی ایجاد نمی کند .
4-    هزینه کم تولید
5-    مقاومت در برابر کشش
6-    چگالی کم
7-    رنگ پذیری بالا
8-    سختی ، مقاومت در برابر اسید، باز و محلول ها
9-    خشک شدن سریع پس از شست وشو
نکته قابل توجهی که باید به آن توجه کرد این فرش علاوه بر خوبی هایی که دارد فرشی است که لطافت و نرمی خود را زودتر از دست می دهد . همچنین جذب سریع آلودگی و سخت پاک شدن لکه های روغنی می تواند یکی از مهم ترین معایب آن باشد
با توجه به کاهش وابستگی ها به منابع ارزشمند نفت و گاز و ... مسئله و موضوع بازیافت فرش ها نیز مورد توجه قرار می گیرد.
فرش ها پلی پروپیلن از این ویژگی برخورد دار است و قابلیت بازیافت دارد که این امر سبب می شود تا وابستگی به منابع نفت و گاز را کم کند و کمکی بزرگ و عظیم در حفظ محیط زیست و ایجاد مشاغل می باشد. شما با خرید فرش های پلی پروپیلن فرش قابل بازیافت ، با قیمتی مناسب  نسبت به سایر فرش ها خریداری کرده و همچنین اگر این محصول را از فروشگاه آنلاین خریداری کنید می توانید از تخفیفات و شرایط ویژه بهره مند شوید .
خرید فرش های پلی پروپلین فانتزی با قیمتی ارزان از کارخانه فرش کاشان
از آنجایی که محصولات پلی پروپلین ارزانتر می باشند توصیه می شود که برای اتاق خواب ها ، آشپزخانه ( به دلیل اینکه فرش های پلی پروپلین رطوبت کمتری به خود جذب می کنند ) ، اتاق کودکان از این محصولات بهره ببرند .
گروه تجاری فرش کاشان ، فرش های سبک فانتزی و مدرن را از قبیل گلیم فرش ها ، فرش های فانتزی و مدرن آبرنگی ، انواع گبه های ماشینی در طرح های سنتی را با پلی پروپلین هیت ست شده تولید کرده است . پلی پروپلین وقتی هیت ست شود مقاومتی در حد الیاف آکریلیک پیدا می کند .
فرش های فانتزی پلی پروپلین کاشان را خریداران می توانند به صورت مستقیم از کارخانه به صورت حضوری و اینترنتی خریداری کنند . در خرید اینترنتی ، بدین صورت است که فرد وارد وب سایت فرش کاشان می شود و بعد از انتخاب شاخه فرش کودک و یا فرش های فانتزی ، انواع آن ها را در طرح ها و رنگبندی متفاوت می بیند و نسبت به سفارش آن از کارخانه فرش کاشان اقدام می کند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  نکات مهم و ضروری برای رفع کیسی فرش
•  راه های شناخت بهترین فرش آکریلیک
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  خانه تکانی و نکاتی مهم برای تمیز کردن انواع فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه