برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۷/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش چند متری بخرم ؟

انتخاب سایز مناسب فرش ماشینی

یکی از سوالاتی که اکثر خریداران هنگام خرید فرش با آن مواجه می شوند، این سوال است که برای منزل خود برای زیبایی هر چه بیشتر فرش را در چه سایزی خریداری کنیم؟
در بازار فرش ماشینی ، فرش های دوازده متری ، فرش های نه متری و فرش های شش متری در شکل هندسی مستطیل به طور رایج در دسترس می باشد . اما این به این معنا نیست که شما نتوانید مطابق با سلیقه و خواست خود فرشی خارج از عرف بازار و به شکل های هندسی متفاوت خریداری کنید .
تولید کنندگان امروزی ایران توانسته اند به کمک تکنولوژی و تجربه ی بالا در تولید فرش های ماشینی ، فرش هایی بزرگتر و با شکل های هندسی متفاوت بافته و به بازار ارائه دهند .
حتی هستند کسانی و یا مکان هایی که خواستار مفروش کردن کل پلان منزل خود به صورت سفارشی هستند و بافندگان و طراحان فرش ماشینی می توانند سلیقه ی این افراد را پاسخ گو بوده و به گونه ای به بافت فرش بپردازند که کل پلان به هر شکلی که هست را پوشش دهد .
اما برای خرید فرش قوانینی وجود دارد که با رعایت آن می توانید به هر چه زیباتر به نظر رسیدن اتاق و محل زندگی و اقامتتان کمک کنید .
چه فرشی برای اتاق ما مناسب است ؟
اتاق شما دارای هر متراژی که باشد، شما باید از لحاظ قوانین دکوراسیون فرشی را که از مساحت اتاق تان کمتر است انتخاب کنید . این موضوع عللی دارد که برای شما ذکر می گردد .
بسته به اینکه کف پوش شما چیست شما می توانید این قانون را در منزل رعایت کنید . اگر منزل شما با سرامیک ، پارکت و یا سنگ و موکت پوشیده شده ، بهتر است که دور تادور و اطراف فرش شما ، کمی تا دیوار خالی بماند . این امر به بزرگتر به نظر رسیدن فضای شما کمک خواهد کرد و ظاهری آراسته و شکلیل تر به منزل شما می دهد . اگر شما متناسب با مساحت اتاق تان کل آن را فرش کنید و هم اندازه ی محیط آن را فرش کنید شاید آن اتاق گرم تر و پر تر به نظر برسد اما فضایی کاملا سنتی به اتاق تان خواهد داد.
پیشنهاد می گردد، برای فضای پذیرایی خود این عامل را رعایت کنید .
به این صورت که می توانید با فرش به فضای خود هویت بدهید به این صورت که قالی در قسمت های مختلف فضا قرار می گیرد می تواند به مثابه دیوارهای فرضی عمل کند و کاربری های مختلفی را برای شما در یک فضای یک دست ایجاد کند .
مثلا قسمت پذیرایی شما ، از ناهار خوری و نشیمن تان با پهن کردن فرش های کوچکتر محدود به میان مبلمان آن قسمت ، جدا می گردد و این امر کاملا از لحاظ بصری این احساس را به شما القا می کند .
شکل هندسی فرش
بسته به اینکه پلان معماری شما به چه گونه ای طراحی شده است می توانید با کمی خلاقیت فضایی خاص برای محیط زندگی خود بیافرینید .
مثلا در برخی از منازل پلان فضایی که قرار است مفروش گردد ، به صورت مربع می باشد ، شما اگر فرش تان را به صورت مربع سفارش دهید ، به زیباتر به نظر رسیدن این فضا و هارمونی میان پلان و فرش کمک به سزایی می کنید .
یا در قسمت ورودی و یا پاگردها می توانید از فرش های دایره ای شکل استفاده نمایید. فرش گرد فضا را دنج تر و صمیمی تر جلوه می دهد و آن را گرم تر می کند . زیرا کسانی که دور این فضا قرار می گیرند ، همه به نقطه ی مرکزی آن متمایل هستند و از لحاظ روانی همبستگی جمعی به محیط و افراد القا می شود .
علاوه بر این در بخش هایی از منزل، مثل بالکن های متصل به پذیرایی و یا نشیمن که به صورت نیم دایره طراحی شده اند، می توانید آن بخش انتخایی فضا را در صورت امکان متناسب با خطوط پلان معماری تان ، همخوان با شکل هندسی آن مفروش کنید . این باعث آفرینش محیطی خاص در آن بخش از منزل تان می گردد .
پیشنهاد دیگر، فرش کردن کف منزل متناسب با طراحی سقف اتاق است. به این صورت که سقف های کاذب یا گچ بری و طراحی های روی سقف امروزه به صورت شکل های هندسی برجسته یا فرورفته در سقف طراحی و اجرا می شوند که شما می توانید این قسمت را که زیر سقف طراحی شده قرار می گیرد را به صورت اینه ای، فرش کنید. به این معنی که اگر سقف شما چهارگوش، چند ضلعی، دایره ای و یا بیضی شکل می باشد، فرش تان و یا طرحی که در ان بافته شده را بی تاثیر از این عنصر خاص در منزل تان انتخاب نکنید. و با چاشنی خلاقیت طراحی وهویت منزل تان را خاص خودتان کنید.
رنگ فرش ماشینی و نکات مربوط به آن
رنگ فرش تاثیر به سزایی در منزل دارد . در واقع فرش یکی از عناصر اصلی و قدرتمند منزل به شمار می رود و رنگ آن در روح جاری در منزل تاثیر گذار است . سبک طرحی که در بافت آن به کار رفته نیز ، خود در سبک به کار رفته در دکور منزل تاثیر می گذارد و بر آن تاثیر قدرتمندی می گذارد .
پالت رنگی فرش شما باید مکمل و متناسب با پالت رنگی ای باشد که در دکور منزل تان در نظر گرفته اید . قبل از خرید وسایل منزل بهتر است که سبک مورد پسند و رنگ مورد علاقه تان را مشخص کنید و سپس به خرید وسایل تان بپردازید.
اما به طور کلی:
رنگ فرش بهتراست که از سایر وسایل منزل پر تر و قالب تر باشد و درجه بندی پالت رنگی وسایل از کف به سقف از پر رنگ به کمرنگ تغییر کند .
اگر فضای مفروش شده کوچک است و نسبتا پر از وسایل است، از فرش رنگ روشن و دارای طرح خلوت خریداری کنید، این کار خود باعث خلوت تر و بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود .
اگر برعکس ، منزل تان بزرگ است و وسایل تان نتوانسته ان را پر کند، فرش رنگ تیره با طرح های شلوغ می تواند این خلوتی را تحت تاثیر قرار داده و از لحاظ بصری ان را پر تر به نظر برساند .
و در مورد رنگ ها نیز می توانید با مطالعه تاثیراتی که می توانند بر روان بگذارند رنگی را انتخاب کنید که باعث آرامش و یا هیجان شما گردد.
سبک های فرش ماشینی
در خرید فرش حتما به سبک های آن نیز دقت فرمایید . انواع سبک فرش موجود در بازار فرش ، مدرن و فانتزی ، کلاسیک، سنتی می باشد .
در فضاهایی که از پشتی و مبلمان سنتی و دکور سنتی استفاده کرده اید بهتر است از فرش دستباف و یا فرش های ماشینی بافته شده با نقشه های اصیل سنتی استفاده کنید .
اگر دکور شما کلاسیک و لوکس و تجملاتی است و شامل مجسمه ها و مبلمان استیل است ، بهتر است از فرش های لوکس ماشینی که با طرح های امروزی بافته می شوند، خریداری کنید . در فضاهای کلاسیک از گلیم ها و گبه ها نیز استفاده می کنند که به زیبایی محیط می افزاید .
اما نوع دیگر دکوراسیون که امروزه مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است، سبک مدرن و فانتزی است که اکثر تازه عروسان و یا فرهنگ های اروپایی و غربی از ان لذت می برند .
شامل کاناپه های ساده با رنگ های فانتزی است که این محیط با فرش های فانتزی و مدرن مثل شگی ، فریز ، فرش های ترک ، شنل که دارای رنگ های جیغ ، تک رنگ و طرح های گل دار و شکل های هندسی می باشند، کامل می گردد .

در آخر این سلیقه ی شماست که تعیین می کند منزل شما چگونه چیده شود به شما ارامش بیشتری میدهد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  چسب آهار و اهمیت آن در فرش ماشینی
•  راه های شناخت بهترین فرش آکریلیک
•  روش های از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ماشینی
•  بررسی درجه کیفیت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه