برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۷/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» تغییر دکوراسیون خانه با خرید فرش ارزان قیمت یا فرش لوکس

خرید فرش ارزان قیمت خوب

فرش از مهمترین اجزای تشکیل دهنده در دکوراسیون منزل می باشد . برای تکمیل شدن دکوراسیون منزل باید در مرحله آخر به انتخاب فرش پرداخت . انتخاب فرش ماشینی کار بسی دشوار می باشد . فرش دستباف با توجه به هنری بودن قیمت بالاتری نسبت به فرش های ماشینی دارد .
فرش ماشینی کاشان
با صادرات زیاد و تولید فرش های با کیفیت از دسته فرش های ارزان قیمت ایران است . در برخی از موارد برخی از شرکت های فرش ماشینی برای این که قیمت تمام شده فرش ماشینی کمتر شود فرش را با الیاف پلی استر می بافند در این صورت از کیفیت و دوام فرش کاسته می شود .
فرش ماشینی لوکس به علت زیبایی خاص و کیفیت بافت بسیار بالا جزء فرش های گران قیمت به شمار می رود . فرش ماشینی در مقابل فرش دستباف برای جهیزیه از قیمت ارزان تر و مناسبتری برخوردار است .
در بافت فرش ماشینی عوامل زیادی وجود دارد که تاثیر بسزایی در قیمت فرش دارند از جمله عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت فرش ماشینی می توان به شانه و تراکم ، نوع نخ مصرفی و دستگاه بافت اشاره کرد . در بافت فرش ماشینی عوامل زیادی بر قیمت آن تاثیر گذار می باشند . جنس نخ ، دستگاه بافندگی ، فروشگاه های واسطه فروش فرش از جمله این عوامل می باشند .

مقایسه نخ پلی استر فرش با نخ اکرولیک فرش
الیاف اکرولیک قیمت بالاتری نسبت به نخ پلی استر دارند .
نخ اکرولیک نسبت به پلی استر به سختی در طبیعت بازیافت می شوند .
از لحاظ دوام فرش بافته شده با اکرولیک دارای دوام بیشتری نسبت به فرش ماشینی پلی استر می باشد .
نخ اکرولیک از نظر ثبات رنگی و رنگ پذیری نسبت به الیاف پلی استر بیشتر و زیادتر می باشند .
الیاف اکرولیک به نسبت پلی استر از نرمی و لطافت بالاتری بر خوردار می باشند .
اکرولیک درخشندگی و شفافیت زیادتری نسبت به پلی استر دارد .
الیاف اکرولیک دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت و گرما دارد .
فرش آکرولیک پرزدهی بیشتری نسبت به فرش های پلی استر دارند اما آکریلیک صد در صد خارجی برای افراد حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کنند .
نخ آکرولیک در برابر شستشو با مواد کلردار مقاومتر می باشد در حالی فرش های پلی استر به این نوع شوینده ها آسیب پذیرتر می باشند .
از لحاظ سایش، فرش اکریلیک دچار تغییر نمی‌شود ولی BCF و پلی استر دچار خوردگی یا پوسیدگی به مرور زمان می‌شوند .
از لحاظ زیبایی در طول زمان، فرش اکرولیک قابل قیاس با فرش‌های درصد دار و پلی استر نمی‌باشد .

قیمت فرش ماشینی ارزان قیمت از نظر شانه
فرش ماشینی با توجه به تعداد تراکم و شانه دارای قیمت بیشتری می شود . فرش های ماشینی هرچه بر تراکم آنها افزوده شود فرش با قیمت نهایی بیشتر ارائه می شود . بر همین اساس در حال حاضر گرانترین فرش های ماشینی کشور فرش های 1200 شانه هستند و فرش‌های 1000 شانه ، فرش 700 شانه و فرش 500 شانه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.
شانه در فرش ماشینی همان مقدار ریشه در یک متر از عرض قالی می باشد که در نرمی و لطافت فرش تاثیر گذار می باشد . قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت به فرش های دستبافگونه کمی بالاتر بود دلیل آن هم کیفیت و نوع مواد به کار رفته در بافت فرش می باشد .
فرش ماشینی 500 شانه و فرش 700 شانه از دسته قالی های با کیفیت و با تعداد شانه کمتر هستند که با قیمت ارزان تری نسبت به دیگر فرش های ماشینی عرضه می شوند . برخی از فرش های 500 شانه ارزان قیمت و فرش 700 شانه ارزان قیمت به دلیل استفاده ترکیبی از الیاف پلی استر و آکرولیک و هچنین پلی استر هیت ست ، علاوه بر قیمت پایین از کیفیت و مرغوبیت خوبی نیز برخوردارند .
تراکم طولی یا تعداد ریشه در یک متر از طول فرش ماشینی باعث فشردگی و توپر بودن فرش تاثیر گذار می باشد که فرش های باتراکم بالا به دلیل استفاده از دستگاه پیشرفته و الیاف اکرولیک از قیمت بالاتری برخوردار هستند .

حذف واسطه های فروش فرش ماشینی 
برای خرید فرش ماشینی ارزان قیمت باید واسطه های فروش فرش ماشینی را حذف کرد . در این رابطه باید به فروشگاه هایی مراجعه نمود که فرش ماشینی را به طور مستقیم از درب کارخانه به دست مشتریان می رسانند . امروزه تاسیس فروشگاه های آنلاین کار بسیاری از خریداران را آسان ساخته است زیرا بدون صرف وقت و هزینه سفر با استفاده از اینترنت فرش را به طور مستقیم از تولیدی به فروش می رسد .

 خرید فرش ارزان قیمت به صورت عمده
از جمله مزیت های تولید انبوه فرش ماشینی کاهش قیمت تمام شده و عرضه فرش ماشینی با قیمت مناسب تر است .خرید عمده فرش صرفا برای تاجران و فروشگاهداران صورت می گیرد . این افراد با خرید عمده فرش می توانند قیمت فرش ماشینی به مقدار قابل توجهی کاهش داده است . تولید فرش ماشینی با فروش عمده بیشترین سود را برای کارخانجات فرش ماشینی دارد .

قیمت فرش ارزان قیمت بر اساس رنگ

تعداد رنگ از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی می باشد .هرچه تعداد رنگ در فرش بیشتر باشد ، فرش گرانتر می شود و هرچه تعداد رنگ فرش کمتر باشد از قیمت آن کاسته می شود . البته این ویژگی از فرش نقش زیادی در قیمت فرش ندارد و تعیین کننده اصلی قیمت فرش ماشینی ، شانه و تراکم فرش است .
تعداد رنگی که به عنوان رنگ در فرش نام برده می شود همان تعداد رنگ های به کاررفته در زمینه فرش می باشد . هر مقدار تراکم در فرش ماشینی بالاتر رود قابلیت ان را دارد که تعداد رنگ بیشتری را در خود جای بدهد . فرش های ماشینی با طیف رنگی 8 و 10 و 12 به بازار عرضه می شوند .
فرش های 700 شانه با تعداد رنگ 8 و 10 و 12 بافته می شوند . فرش 1000 شانه با تعداد رنگ استاندارد ده رنگ و فرش 1200 شانه با تعداد 8 رنگ جزء فرش های قیمت بالا محسوب می شوند .

فروش ویژه فرش ، فروش تخفیفی فرش ، تولید نشدن دوباره طرح فرش از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی می باشند . ضخامت یا خاب فرش ماشینی که همان طول پرزهای فرش تعیین کننده وزن فرش است بر روی قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار می باشد .

خرید فرش ارزان قیمت از طریق اینترنت
افرادی که قصد خرید فرش ارزان قیمت را دارند می توانند به دو صورت اقدام نمایند : خرید حضوری و خرید اینترنتی فرش ماشینی .
در خرید فرش توجه به این نکته که فرش را قرار است در چه نوع دکوراسیونی استفاده کنیم بسیار اهمیت دارد . رنگ فرش باید نسبت به تنالیته رنگ مبلمان و دیگر وسایل منزل انتخاب شود و اگر در دکوراسیون منزل شما رنگی خنثی و مایل به سفید و خاکستری وجود دارد بهتر است از فرش هایی با رنگ بندی جذاب و روشن تر استفاده شود تا زیبایی دکوراسیون را دوچندان کند .

خرید اینترنتی فرش ماشینی این امکان را به خریداران فرش ماشینی می دهد فرش ماشینی با قیمت بسیار مناسب تری در مقایسه با فروشگاه سنتی خریداری کنند .
1- کاهش هزینه های جانبی مثل : رفت و آمد و حذف خریدهای غیرضروری احتمالی، در هنگام گشتن در فروشگاه های سنتی.

۲- در خرید از یک فروشگاه سنتی فرش به منطقه محدودی محدود می شوید ، اما در خرید و سفارش فرش از یک فروشگاه مجازی به دورترین فروشگاه های فروش فرش ماشینی اکثر نقاط کشور دسترسی دارید.

۳- فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی در هر لحظه از شبانه روز آماده سرویس دهی به مشتریان است و محدودیت زمانی ندارد .

۴- فروشگاه اینترنتی فرش اطلاعات فنی جامعی را در خصوص محصولات موجود ارائه می دهد .

۵- هنگام خرید اینترنتی فرش ماشینی به راحتی و با صرف زمانی اندک ،می توان با کمی جستجو در سایت ها، تنوع و کیفیت و قیمت محصولات را با یکدیگر مقایسه کرد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  فرش خوب چه مارکی بخرم ؟
•  راهنمای خرید فرش به صورت آنلاین
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه